پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

‌مجموعه شعر «واگویه های آدمیزادی» منتشر شد

‌مجموعه شعر «واگویه های آدمیزادی» منتشر شد
    -     کد خبر: 11375
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۲/۲۸|۱۳:۲۳
دومین مجموعه سروده‌های افشین کلایی با نام «واگویه های آدمیزادی» توسط انتشارات نگره در بهار ۱۳۹۹ منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ،این مجموعه شعر در قالب شعر سپید «شعر گفتار» و شامل سروده‌های نویسنده طی سالهای ۹۷ و ۹۸ است.

محتوای دلنوشته ها در برگیرنده احوال انسان در عصر حاضر با همه دغدغه‌ها، روزمرگی‌ها و بایدها در تقابل با روان محبوس و فراموش شده و فاصله‌هایی است که انسان را از انسان دور و زندگی و دوست داشتن را به رویایی دست نیافتنی مبدل کرده است.

شاعر با خیال پردازی در زمان و با آگاهی نسبت به رویدادهای روزمره و نگاهی جستجوگر، سکوت آدمیزادی را با زبانی روان و ساده به رشته تحریر در آورده است.

در بخشی از این سروده‌ها که کلایی سروده می‌خوانیم:

کافه‌های تنهایی

حال عجیبی است

کافه‌های تنهایی

استکانی قهوه ترک وُ

پاکتی سیگار

چون همیشه

گم می شودخیال واژه‌ها

چه فرق در کافه ایی در میدان تقسیم باشم

یا قهوه خانه ایی در کوچه پس کوچه‌های خیابان شاپور

وقتی جغرافیای بودنم را فراموش کرده ام

من خودم را فراموش کرده ام

واژه کم می‌آید

سیگار انگشتانم را می‌سوزاند

قهوه سرد می‌شود

و من بی جغرافیای آدمیزادی

کافه را رو به پیاده رو های این شهر غریب ترک می‌کنم

و دوباره زمان بر مَدار مُدارا تکرار می‌شود

 

افشین کلایی در سال ۱۳۹۵ مجموعه شعر سپید «کوچه ای که از ماه می گذشت…» به چاپ رساند.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب شعر «واگویه های آدمیزادی» در ۱۰۶ صفحه با شمارگان هزار نسخه به بهای ۲۰ هزار تومان توسط انتشارات نگره در شیراز به چاپ رسید.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در فضای مجازی تنها با اخذ تاییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز ثبت نام دوره های تخصصی حفظ کل قرآن کریم دارالتحفیظ الهادی علیه السلام کاندیداهای نهایی نخستین مسابقه خاطره نویسی ویروس کرونا قرنطینه خود خواسته معرفی شدند شورای سیاستگذاری پایتختی کتاب ایران در شیراز تشکیل شد یوم الله سوم خرداد حماسه جاویدان و بی ‌نظیر تاریخ حوزه و دانشگاه شیراز وارثان جکمت و معرفت ملاصدرا هستند آثار مسابقه کتابخوان مرا بخوان داوری شد تجربه دیدن فیلم در خودرو/ شیرازی ها منتظر «سینما ماشین» باشند اعلام برنامه های فرهنگی هنری ایام سترگ ارتحال امام (ره) ۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۸ اجراهای آنلاین نمایش در شب های قدر مصوبه شورای شهر شیراز در حمایت از هنرمندان تئاتر در مقابل نمایش ، تبار شناسی تئاتر نوشت و نمایشنامه خط مقدم روابط‌عمومی‌های فارس در کرونا تقدیر شدند تک‌نوازی «کیهان کلهر» در کنسرت آنلاین
آرشیو