پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

چهره های فرهنگی، هنری و مذهبی کازرون معرفی می شوند/ هنرمندان در آثارشان به ترویج کتابخوانی و رفع آسیب های اجتماعی توجه کنند

چهره های فرهنگی، هنری و مذهبی کازرون معرفی می شوند/ هنرمندان در آثارشان به ترویج کتابخوانی و رفع آسیب های اجتماعی توجه کنند
    -     کد خبر: 1136
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۱|۱۲:۵۵
سرویس :شهرستان ها >>
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پایان سفر یک روزه خود به شهرستان کازرون، به میان هنرمندان این شهر رفت تا از نزدیک دغدغه ها، مشکلات و درددل های آن ها را بشنود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز ؛ در این نشست صمیمی که سه ساعت و نیم به درازا کشید، هنرمندان و پیشکسوتان حوزه های مختلف فرهنگی و هنری و مطبوعاتی حضور داشتند و مسایل، مشکلات، پیشنهادها و ... خود را با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کردند.

صابر سهرابی، در این جمع خود را از هنرمندان این شهر معرفی کرد و گفت: روزگاری بنده هم در جایگاه شما قرار داشتم و به عنوان یک هنرمند این شهر فعالیت داشتم و از بسیاری دغدغه ها و مشکلات شما آگاهی کامل دارم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ضمن بیان مشکلات و مسایل حوزه فرهنگ و هنر کازرون، ادامه داد: چهار سالی است که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از تب و تاب افتاده است و همه تلاش خود را برای باز گرداندن آن شور و جنب و جوش به کار خواهم بست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: فلسفه وجودی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت، برنامه ریزی و هدایت هنر و هنرمندان است.

سهرابی با اشاره به این که کازرون از نظر زیرساختی و سخت افزاری نواقصی ندارد بلکه مشکلات در حوزه نرم افزاری است، وعده داد که به مرور زمان این نواقص نیز برطرف خواهد شد.

وی در خصوصی واگذاری مجتمع های فرهنگی و هنری شهرستان کازرون به بخش خصوصی از اصحاب فرهنگ و هنر کازرون خواست تا کسانی که اهلیت لازم را با این مقوله دارند به میدان بیایند و با مراجعه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست خود را اعلام کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از هنرمندان و فرهنگ وران درخواست کرد تا با ورود به سامانه های صدور مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ثبت نام و گرفتن مجوز مؤسسات فرهنگی و هنری و یا سایر مجوزهای لازم جهت فعالیت شان، این اداره را در ارائه خدمات بهتر و آُسان تر یاری رسانند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس همچنین خواستار ورود هنرمندان به ویژه هنرمندان هنرهای نمایشی به حوزه آسیب های اجتماعی شد و گفت: با توجه به اولویت بندی های صورت گرفته اگر اصحاب فرهنگ و هنر به اولویت هایی همچون بحث کتابخوانی و حل شدن آسیب های اجتماعی توجه داشته باشند و فعالیت های خود را در این زمینه ها انجام دهند، ما نیز برای حمایت های مادی و معنوی از آن ها دست مان بازتر خواهد بود.

وی ادامه داد: کازرون این ظرفیت را دارد که در سال ٩٨ میزبان برخی جشنواره های استانی، منطقه ای و حتی ملی باشد و در این راستا ما نیز از هیچ کوششی دریغ نخواهیم ورزید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از اصحاب فرهنگ و هنر درخواست کرد که با ورود به سامانه مشاغل خانگی و ثبت نام در رشته مورد نظرشان علاوه بر گرفتن مجوز مشاغل خانگی در آن رشته می توانند از تسهیلاتی که اداره تعاون، کار و امور اجتماعی برای صاحبان این مجوزها در نظر گرفته همچون وام، بیمه و ... بهره ببرند.

یکی دیگر از مسایلی که سهرابی در این نشست بیان کرد درخواست هنرمندان جهت دریافت درجه هنری بود که وی عنوان داشت: هنرمندان به ویژه هنرمندان تجربی که در زمینه فعالیت شان دارای مدرک تحصیلی مرتبط نیستند میتوانند برای درجه هنری اقدام کنند. این درجه های هنری حکم تحصیلات کلاسیک را خواهد داشت و از درجه پنج معادل دیپلم تا درجه یک هنری معادل دکترای در آن رشته خواهد بود.

وی در خصوص بیمه هنرمندان نیز گفت: سامانه بیمه هنرمندان که تا چند مدت پیش بنا به دلایلی از پذیرش افراد جدید خودداری می کرد در آینده نزدیک دوباره ثبت نام از هنرمندان را پی خواهد گرفت؛ این در حالی است که در این مدت ما هنرمندان را تنها نگذاشتیم و با اعلام اسامی هنرمندان استان به وزارت خانه وضعیت بیمه آن ها را پیگیری می کردیم.

وی در پایان تأکید کرد: امیدواریم در سال ٩٨ بتوانیم چهره های فرهنگی، هنری و مذهبی کازرون را که دارای ویژگی های نشان ملی مفاخر ملی هستند معرفی و با این نشان نه تنها نام آن ها بلکه نام کازرون را ماندگارتر کنیم که این امر همت همه مردم به ویژه انجمن های هنری  فرهنگی را می طلبد

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

آخرین اخبار

نمایش آثار ۴۰ زن طراح گرافیک همراه با رونمایی کتاب«ساختن وشکستن گرید» نمایشگاه «رمضانیه» شیراز آغاز شد/ مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس: نمایشگاه قرآن با رویکردی تازه برپایی نمایشگاه های فرهنگی در ایستگاه های مترو شیراز توسعه می یابد گشایش گالری " سی عهد "در متروی نمازی شیراز لامرد رقیبی تازه برای نامزدی پایتختی کتاب در فارس گرامیداشت هفته روابط عمومی در فراشبند اهالی فرهنگ و هنر در انتظار تکمیل پروژه سالن آمفی تئاتر رستم سپیدان میزبان "شب شعر رمضان"/مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس: شاعران پرچمداران آگاهی در جامعه فعالیت سینماها و سالن های نمایشی درشب های قدر و ایام شهادت امام علی(ع) رونمایی از کتاب «مرا دیگر نمی یابی» در اوز برگزاری سومین جشنواره مد و لباس فجر فارس در هفته عفاف و حجاب متروی نمازی شیراز میزبان آیین گشایش "نمایشگاه رمضانیه" می شود از سوی دبیرخانه: فراخوان سی امین جشنواره تئاتر استانی فارس منتشر شد فراخوان سی امین جشنواره تئاتر استانی فارس موافق برگزاری کنسرت موسیقی فاخر در بنای تخت جمشید هستیم
آرشیو