پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
گام دیگر دولت در حمایت از کسب و کارهای فرهنگی هنری آسیب دیده از کرونا؛

اعطای تسهیلات دوهزار میلیارد ریالی به کسب و کارهای فرهنگی و هنری و معافیت حق بیمه سه ماهه اول صندوق هنرمندان

صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس
۱۱۲ مجوز مشاغل خانگی در سال ۹۸
    -     کد خبر: 10377
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۹/۲/۲۴|۱۷:۵۸
سرویس :شهرستان ها >>
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: به منظور کمک به کسب و کارهای فرهنگی و هنری آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا دو هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه با کمک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اختیار کسب و کارهای فرهنگی و هنری آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر شیراز، صابر سهرابی با اعلام این خبر افزود: متاسفانه صدمات ناشی از همه گیری ویروس کرونا تبعات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را به دنبال داشته و اکثر هنرمندان و اهالی فرهنگ و ادب فاقد درآمد ثابت و امنیت شغلی هستند و وضعیت موجود، موجب بیکاری و مشکلات معیشتی برخی اهالی فرهنگ، هنر ورسانه شده است.

سهرابی با بیان اینکه تا کنون در استان فارس تعداد 2350 نفر در صندوق بیمه هنرمندان، از مزایای بیمه بهره مند شده اند، تصریح کرد: صندوق اعتباری هنر بسته‏‌های حمایتی برای رفع نیازهای اعضا در این شرایط بحرانی را تدوین و به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد داد و طی این مدت رایزنی های متعددی با نهادهای مسئول انجام شده است و خوشبختانه با پیگیری های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمایت های معاون اول رییس جمهوری بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر از پرداخت حق بیمه خود در سه ماهه اول سال معاف شدند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس تصریح کرد: طی هماهنگی با معاون توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مقرر شده است برای جبران ضرر و زیان کسب و کارهای فرهنگی و هنری آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبلغ دو هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه از سوی صندوق اعتباری هنر به فعالان فرهنگی و هنری این حوزه پرداخت کند.

سهرابی گفت: صندوق اعتباری هنر تمام توان خود را برای حمایت از هنرمندان آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اعلام داشته است و چگونگی پرداخت این تسهیلات و آنهایی که بیمه را پرداخت کرده اند نیز پس از تدوین شیوه نامه اجرایی، متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در پایان اظهار داشت: همچنین جلسه ای با ریاست معاون اول رئیس جمهور و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیات مدیره و مشاوران صنفی صندوق اعتباری هنر در نهاد ریاست جمهوری برگزار شده است و تاثیرات و ضررهای ناشی از شیوع ویروس کرونا بر کسب و کارهای فرهنگی هنری کشور بررسی و مقرر شد 35 هزار هنرمند از پرداخت حق بیمه خود در سه ماه ابتدای سال جاری معاف شوند. تخصیص این اعتبار بالغ بر 350 میلیارد ریال است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال