پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
خوشنویسی آیات
۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۶:۵۲
حجت الاسلام امیدی خبر داد:
برگزاری طرح خوشنویسی آیات قرآن کریم در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس
حجت‌الاسلام امیدی با اشاره به اجرای طرح خوشنویسی آیات قرآن کریم در استان فارس، گفت: این طرح به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس با همکاری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان برگزار شد.
دکتر غلامرضا خوش اقبال
۱۳۹۹/۶/۱۹ - ۰۲:۰۴
دکتر غلامرضا خوش اقبال در گفتگو با هنرشیراز:
به دلیل سرعت زبان و زمانه، داشته‌های زبان و ادبیات فارسی را فراموش می‌کنیم/ خوانش، گفتمان و نوشتن، سه عنصر ارتباطی ما با ادبیات
گاه ما نسبت به پیشینه زبان و ادبیات فارسی به دلیل اطلاعات کمی که داریم، کم اهمیت می شویم؛ و یا شاید به فراخور سرعت زمانه، ما هم همراه زمان آنگونه پر سرعت حرکت می‌کنیم که داشته های خود را نمی‌توانیم همراه ببریم؛ و یکی از مهمترین داشته های ما در ایران عزیز، زبان و ادبیات است که سنگینی و وقار خودش را همیشه همراه دارد. وقتی که سرعت می‌گیریم، در برخی کارها گاه این داشته‌ها را نمی‌توانیم وزنش را تحمل کنیم و همراه خودمان ببریم
مهدی امیدبخش
۱۳۹۹/۶/۱۱ - ۲۰:۲۹
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل ارشاد فارس خبر داد:
آغاز پنجمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از آغاز پنجمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در این استان خبر داد
صابر سهرابی
۱۳۹۹/۶/۳ - ۰۱:۱۰
طی دو سال گذشته صورت گرفت:
کارنامه متفاوت فارس در حوزه‌های فرهنگ، هنر و مذهب
استان فارس و شهر شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) در حوزه اجرای برنامه‌های قرآنی و نیز برگزاری مراسم‌ فرهنگی و هنری در زمینه‌های مذهبی چه در دین اسلام و چه در حوزه ادیان الهی در دولت تدبیر و امید خوش درخشیده و کارنامه درخوری برجای گذاشته است.
کتاب
۱۳۹۹/۵/۲۶ - ۰۰:۴۸
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی فارس خبر داد:
۱۴۰۰ نسخه کتاب به روستا‌های دوستدار کتاب فارس تعلق گرفت
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی فارس از اهدای جایزه روستا‌های دوستدار کتاب فارس از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: ۱۴۰۰ نسخه کتاب به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال به سه روستای دوستدار کتاب فارس تعلق گرفت.
کتاب زن، کتاب، سواد زندگی
۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۰۲:۰۶
نشر کتاب:
کتاب «زن، کتاب، سواد زندگی» در شیراز رونمایی شد
ویژه برنامه رونمایی از کتاب «زن، کتاب، سواد زندگی» با حضور اساتید علم اطلاعات و دانش‌شناسی به صورت آنلاین در شیراز برگزار شد.
کتابستانه
۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۰۱:۳۰
در طرح فصلی کتاب تابستان ۹۹:
کتابفروشی های استان فارس بیش از یک میلیارد ریال فروش داشتند
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از فروش بیش از یک میلیارد ریالی در طرح فصلی کتاب تابستان ۹۹ در فارس خبر داد.
جشنواره مطبوعات
۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۰۱:۱۱
با معرفی برگزیده‌گان بخش حرفه‌ای و ویژه:
اختتامیه سومین دوره جشنواره مطبوعات فارس بدون حضور اصحاب رسانه به صورت مجازی برگزار شد
آیین اختتامیه سومین دوره جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری فارس که به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی و تنها با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، معاونین و تعدادی از برگزیدگان و بدون حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار و با معرفی برگزیدگان هر بخش، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جوایز این دوره به آنها اهدا گردید.
کتاب دفاع مقدس
۱۳۹۹/۵/۱۹ - ۱۶:۳۸
نشر کتاب:
رونمایی از ۱۰عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس در فارس
طی مراسمی، ۱۰ عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس با حضور نویسندگان، هنرمندان و مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس، در شیراز رونمایی شد.
روز خبرنگار
۱۳۹۹/۵/۱۹ - ۱۶:۲۹
نگاهی به پیام‌های تبریک به مناسبت روز خبرنگار:
خبرنگاران در صف مقدم روشنگری و حق‌طلبی/ضرورت تفکر و عمل انقلابی برای رفع مطالبات این قشر
هفدهم مردادماه در تقویم ملی ما به نام روز خبرنگار ثبت شده، روزی که به حقیقت روز آگاهی و آگاهی دادن، روز احقاق حق مردم و روز مطالبه‌گری و مطالبه‌خواهی است.