پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
جشنواره بهونه
۱۳۹۹/۶/۱۸ - ۲۲:۳۶
۱۹ شهریورماه:
سومین جشنواره بهونه به گام پایانی می رسد
سومین جشنواره کشوری بهونه که در زمینه عکاسی برگزار شده بود، اکنون به گام پایانی رسید.
سیل مهربانی
۱۳۹۹/۶/۱۳ - ۲۱:۳۸
از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان اعلام شد:
فراخوان ملی کتاب عکس "سیل مهربانی"
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همراهی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های فارس، ایلام، خوزستان، لرستان و مازندران در نظر دارد با جمع آوری آثار هنری عکاسان سراسر کشور با موضوع سیلاب های اخیر در سال ۱۳۹۸ در برخی استانهای کشور اقدام به چاپ کتاب عکس نماید.
محسن مقدم
۱۳۹۹/۶/۱۱ - ۰۱:۳۵
رئیس انجمن فیلم کوتاه شیراز در گفتگو با هنرشیراز:
در جشنواره نهم برخی فیلمنامه های قوی فدای مشکلات مالی ساخت شدند
رئیس انجمن فیلم کوتاه شیراز در گفتگوی اختصاصی با هنرشیراز گفت: در نهمین جشنواره فیلم کوتاه شیراز آثاری را دیدیم که فیلمنامه خیلی خوبی داشته ولی به لحاظ اینکه کارگردان شرایط مالی خوبی نداشته و مجبور بوده با حداقل امکانات مالی فیلم را بسازد و یک روزه و دو روزه کار را ببندد، کیفیت کارش خیلی افت کرده است.
سینما امید
۱۳۹۹/۶/۸ - ۰۰:۰۲
با یافتن سرمایه‌گذار:
امید به پردیس سینمایی امید مرودشت بازگشت
با یافتن سرمایه‌گذار برای ایجاد پردیس سینمایی امید در شهرستان مرودشت، جانی تازه به این طرح داده شده و امید می رود تا پایان فعالیت دولت این پروژه به نتیجه برسد.
مستند اجاق
۱۳۹۹/۶/۴ - ۰۰:۴۶
در دومین حضور جهانی:
مستند "اُجاق" نامزد جایزه بزرگ جشنواره جهانی فیلم religion today ایتالیا شد
فیلم مستند "اُجاق" به کارگردانی علی بلندنظر، از تولیدات انجمن سینمای جوانان شیراز، در دومین حضور جهانی خود در جشنواره جهانی فیلم religion today ایتالیا نامزد دریافت جایزه شد
فیلم کوتاه
۱۳۹۹/۵/۲۹ - ۱۸:۴۷
با برگزاری مراسم اختتامیه به صورت آنلاین:
برگزیدگان نهمین جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز معرفی شدند
مراسم اختتامیه نهمین جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز سه‌شنبه ساعت ۲۰ به‌صورت آنلاین در سایت آپارات برگزار شد و برندگان خود را معرفی کرد.
احمدرضا مداح
۱۳۹۹/۵/۲۷ - ۰۲:۲۲
مصاحبه اختصاصی:
روایت تصویرگر عشق از "راویت تصویر عشق"/مداح: ما خودمان روایتگر خودمان هستیم
نمایشگاه "روایت تصویر عشق" دومین نمایشگاه عکس خبری احمدرضا مداح خبرنگار جانباز و آزاده دوران دفاع مقدس است که از ۲۱ تا ۲۴ مردادماه در ساختمان انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس برگزار شد. علی بحرانی خبرنگار پایگاه خبری هنرشیراز در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفتگویی با این روایتگر تصویر عشق انجام داده است.
جشنواره فیلم کوتاه
۱۳۹۹/۵/۲۶ - ۱۷:۱۳
همزمان با سالروز ورود آزادگان به میهن:
نهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه شیراز آغاز گردید + جدول اکران آنلاین
نهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه شیراز همزمان با سالروز ورود آزادگان سرفراز به میهن آغاز و طی دو روز آثار راه یافته به این جشنواره به صورت آنلاین نمایش داده می‌شود.
محمدجواد پوست پرداز
۱۳۹۹/۵/۲۶ - ۰۱:۱۶
کارگردان صدا و سیمای فارس در گفتگو با هنرشیراز:
حمایت نباید منجر به محدودیت نویسنده و فیلم‌ساز شود
محمدجواد پوست‌پرداز، کارگردان هنری صدا و سیمای مرکز فارس، فیلم‌ساز و مدرس دانشگاه در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری هنرشیراز گفت: باید به هنرمند اجازه داد تا پرواز سیال ذهن را بتواند در کارهایش به نوعی پیاده کند. یعنی اجازه دهیم که آزادانه فکر کند و در چهارچوبی که می خواهد بنویسد. چارچوب را ما برایش مشخص نکنیم و بگذاریم چارچوب باورهای خودش باشد؛ بگذاریم چارچوب ذهنیت‌های خودش باشد
سینما
۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۰۱:۲۰
گزارش:
حذف رانت‌های انحصاری در سینماهای فارس؛ گامی مهم در مسیر توسعه فرهنگی سومین حرم اهل بیت(ع)
رانت‌های انحصاری در عرصه‌های مختلف فرهنگی، چگونگی عملکرد برخی نهادها در جلسات شش دستگاه، پررنگ بودن نگاه تجاری در مجموعه‌های فرهنگی از موانعی است که فراهم شدن مقدمات و ریل گذاری این مسیر را به تعویق انداخته است.