پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر

آرشیو

گروه خبری
نوع خبر
از تاریخ
تا تاریخ
مریم همایونی
۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۶:۳۲
گفتگو با مریم همایونی؛
۲۸ سال درخشش در عرصه هنر / هنرمند متعهد کیست
مریم همایونی، دبیر ستاد اجرایی بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی فارس و رئیس انجمن خوشنویسی سازمان بسیج هنرمندان این استان است که سابقه ۲۸ ساله در عرصه هنر خوشنویسی دارد. به‌مناسبت فرارسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی، دقایقی با این هنرمند شاخص کشورمان هم‌کلام می‌شویم.
بررسی «دیوان حافظ باالعربیه شعرا» در شیراز
۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۶:۲۵
بررسی «دیوان حافظ باالعربیه شعرا» در شیراز
سیصد و سی ‌و ششمین نشست حافظانه مرکز حافظ‌شناسی و کرسی‌پژوهشی حافظ به بررسی و نقد کتاب «دیوان حافظ بالعربیه شعرا» اختصاص یافت.
مهدی جامعی
۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۶:۰۲
ساخت ۶۰ آهنگ بی‌کلام بومی در مرودشت
با توجه به داشته‌های مرودشت در زمینه موسیقی و هنرمندانی توانا در خوانندگی و نوازندگی سازهایی چون ویولن، تار، سه‌تار، سنتور، نی و سازهای کوبه‌ای، سفارش ساخت ۶۰ قطعه موسیقی بومی سراسر استان فارس، به هنرمندان مرودشت واگذار شد که در ۵ آلبوم گردآوری و از این شبکه پخش خواهد شد.
دیدار اهالی فرهنگ و هنر با امام جمعه مرودشت
۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۴:۵۴
دیدار اهالی فرهنگ و هنر با امام جمعه مرودشت
رسانه‌ها و مسئولان، باید در راستای اهداف انقلاب، به شناسایی ظرفیت‌های امروز هنر انقلاب اسلامی، شناساندن آنان به مردم و پشتیبانی از آنان گام بردارند.
بررسی فضای مجازی و ماه رمضان در شورای فرهنگ عمومی کازرون
۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۳:۱۸
بررسی فضای مجازی و ماه رمضان در شورای فرهنگ عمومی کازرون
همانگونه که فضای مجازی بر بی‌دینی و بداخلاقی مردم اثر دارد، به همان اندازه اگر مدیریت شود بر افزایش اخلاق و دینداری موثر است.
برگزاری آیین پایانی بخش تک‌بازیگر جشنواره استانی دهه هنر فارس در اوز
۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۱۲:۲۶
برگزاری آیین پایانی بخش تک‌بازیگر جشنواره استانی دهه هنر فارس در اوز
روزهای آغاز همه‌گیری بیماری کرونا، آنچه اندیش‌گاه فرهنگ‌وران و هنرمندان را به اندیشه وامی‌داشت، آسیب‌های روحی و روانی پس از کرونا بود. در این زمینه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، از همان آغاز، همه توان و تلاش خود را برای ساخت و تولید برنامه‌هایی بر بسترهای مجازی و الکترونیکی با همکاری هنرمندان و فرهنگوران استان به کارزار آورد، تا بتواند از سویی به آموزش درست زیستن در این دوران و شادابی‌بخشی و امیدآفرینی از سوی دیگر، پویایی و تندرستی روانی مردم را نگه دارد.
پاسداشت شهدای هنرمند در فراشبند
۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۰۸:۵۷
پاسداشت شهدای هنرمند در فراشبند
از خانواده‌ گرامی شهید خدابخش ارجی‌فرد دیدار و از مادر این شهید هنرمند قدردانی شد.
 همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، آیین عطرافشانی گلزار شهدا و تکریم از خانواده شهید حسین فهیمی، به عنوان شهید شاخص هنرمند فارس با حضور صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، سید علی محمدی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس، میکائیلی رئیس بسیج هنرمندان فارس و دیگر مسئولین در گلزار شهدای شیراز با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد. / عکس: علی روزیطلب
۱۴۰۰/۱/۲۲ - ۰۹:۲۳
خانواده شهید هنرمند فارس تکریم شد
همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، آیین عطرافشانی گلزار شهدا و تکریم از خانواده شهید حسین فهیمی، به عنوان شهید شاخص هنرمند فارس با حضور صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، سید علی محمدی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس، میکائیلی رئیس بسیج هنرمندان فارس و دیگر مسئولین در گلزار شهدای شیراز با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
آرمین رهبین
۱۴۰۰/۱/۲۲ - ۰۹:۱۶
رونمایی کتاب «تئاتر دفاع مقدس» آرمین رهبین
معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام داشت: از آخرین اثر آرمین رهبین استاد هنرهای نمایشی و مدیرگروه دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد شیراز که هنرمند به نام تئاتر فارس بود و بر اثر سانحه اتوبوس دار فانی را وداع گفت، به مناسبت پنجمین سال درگذشتش با عنوان «تئاتر دفاع مقدس» رونمایی خواهد شد.
خوشنویسی آیات
۱۴۰۰/۱/۲۲ - ۰۹:۰۸
ارسال آثار به جشنواره ملی خوشنویسی آیات با شماره آیه/ نیازی به کتابت کل سوره نیست
هنرمندانی که قصد شرکت در جشنواره ملی خوشنویسی آیات ۱۴۰۰ شیراز ویژه نکوداشت میرزا احمد نیریزی را دارند می رساند، دقت نموده و حتما شماره آیاتی را که کتابت می کنند نیز اعلام کنند و بدانند در خلق آثار نیازی به کتابت کل سوره نمی باشد.