پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
نتیجه جستجوی کلیدواژه:������
هنر باید توسعه و تجلی پیدا کند؛ همه چیز جامعه به فرهنگ آن بستگی دارد
پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰
هنر باید توسعه و تجلی پیدا کند؛ همه چیز جامعه به فرهنگ آن بستگی دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در دیدار با کمالی سروستانی فرماندار شهرستان استهبان گفت: مردم این خطه در هنر کم ندارند و در هر هنری پیشینه و ذوق دارند و از خودشان مایه می گذارند و هرچند به حمایت هم نیاز دارند، این حمایت صرفاً حمایت مادی و مالی نیست، بلکه حمایت های معنوی نیز هست و با همه محدودیت ها پیشرفت های زیادی در شهرستان وجود داشته است.
نگارگر برجسته گل و مرغ مکتب شیراز درگذشت
چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰
نگارگر برجسته گل و مرغ مکتب شیراز درگذشت
«مرتضی نقاشیان حقیقی» استاد هنر نقاشی گل و مرغ در مکتب شیراز به دیدار معبود شتافت.
هم‌افزایی نیروی انتظامی با فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت
سه شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۰
هم‌افزایی نیروی انتظامی با فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت
هرچه همکاری نیروی انتظامی با اداره فرهنگ و ارشاداسلامی بیشتر باشد، دستاوردهای مطلوب‌تری را درپی خواهد داشت.
آخرین مهلت ثبت مجوز آموزشگاههای آزاد هنری چه دائمی و موقت در سامانه پایان مرداد
دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰
آخرین مهلت ثبت مجوز آموزشگاههای آزاد هنری چه دائمی و موقت در سامانه پایان مرداد
رئیس گروه هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر آخرین مهلت ثبت نام در سامانه آموزشگاههای آزاد هنری به آدرس www.sso.farhang.gov.ir و پایان مهلتی که تا انتهای مرداد ماه ۱۴۰۰ اعلام شده است، گفت: از این به بعد همه مراحل تمدید، ثبت و امور اداری آموزشگاههای آزاد هنری از طریق این سامانه صورت می گیرد و مدیران آموزشگاهها به منظور یک پارچه سازی در فعالیت ها می بایست هرگونه امور مربوطه را از این طریق به انجام رسانند و هرگونه مجوز آموزشگاههای آزاد هنری چه دائمی و موقت بدون ثبت در سامانه فاقد اعتبار است.
به گزارش هنرشیراز؛ عباسعلی حق‌جو، رئیس، منوچهر زارع، نائب رئیس، اکبر همایون، امور فرهنگی، برات روزگار، بازرس و ابراهیم فلاح، روابط عمومی انجمن تعزیه، با مهدی رنجبر، رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت دیدار و گفتگو کردند.
چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰
دیدار انجمن تعزیه با رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت
هنر مقدس تعزیه رنگین‌کمانی ار هنرهای تجسمی، موسیقی، نمایش و دیگر هنرهاست. انجمن تعزیه می‌تواند با بهره‌گیری از این ظرفیت به بالا بردن کیفیت برگزاری این هنر به‌ویژه در ماه‌های محرم، صفر و دیگر مناسبت‌های دینی و مذهبی را فراهم نماید.
برگزاری مسابقه کتابخوانی «مسئله حجاب» در کازرون
چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰
برگزاری مسابقه کتابخوانی «مسئله حجاب» در کازرون
در این مسابقه کتاب حجاب نوشته استاد شهید مرتضی مطهری که دارای ۵ بخش درباره‌ پیشینه حجاب و علل پيدا شدن حجاب، فلسفه پوشش در اسلام، ايرادها و اشكال‌ها و همچنین حجاب اسلامي است.
اکبرصحرایی، نویسنده طنزپرداز و پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس
چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰
گفت‌و‌گو با اکبر صحرایی، نویسنده ادبیات جنگ به بهانه انتشار کتاب «خیلی خیلی محرمانه»
برای نوشتن از جنگ باید آن را زیست
اغلب نویسندگان نسل اولی ادبیات جنگ قلم‌به‌دست گرفته‌اند تا بلکه روح خود را التیام ببخشند؛ نویسندگانی که اغلب در جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان حضور داشته‌اند و هنوز هم آن خاطرات را فراموش نکرده‌اند؛ و تصاویر غرق به خون دوستان و هم‌رزمانشان که برخی رفته‌اند و عده‌ای هم همچنان درگیر زخم‌ها و ترکش‌های رژیم بعثی‌ هستند هنوز در ذهن شان زنده است.
مسابقه نامه به نویسنده‌ای که دوست دارم  برگزار می‌شود
دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰
مسابقه نامه به نویسنده‌ای که دوست دارم برگزار می‌شود
کودکان و نوجوانان می‌توانند تا پایان تیرماه جاری، تصویر واضح نامه خود را به نشانی evaz.fars@farhangmail.ir و يا به شماره ۰۹۳۹۷۳۵۶۴۰۸ در پیام‌رسان وات‌ساپ بفرستند.
كتاب درا رو بستم از مریم رحمانی، نویسنده اوزی
دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰
انجمن کتاب اوز؛
آشنایی با كتاب درا رو بستم از نویسنده اوزی
مریم رحمانی، زاده ۱۳۷۰ در شهرستان اوز و دانش‌آموخته آموزش زبان انگلیسی است. نخستین كتاب او ترانه‌ها و دلنوشته‌هایی بود که انتشارات حوزه مشق آن را به چاپ رسانده است.
انتشار کتاب رمان دستبند است از شبنم رحمانی، نویسنده اوزی
شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰
انتشار کتاب رمان دستبند است از نویسنده اوزی
شبنم رحمانی، زاده ۱۳۶۷، در اوز است. کتاب رمان دستبند است، داستان ۳ کودک ۸ ساله هم‌محله‌ای و هم‌مدرسه‌ای است که یکی از آن‌ها هنگام بازی گم می‌شود و پس از رخدادهایی، داستان ۲۰ سال جلو می‌آید و ...
به گزارش هنرشیراز؛ در دیدار مهدی رنجبر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرودشت با سید مهدی مکی، شهردار این شهر و بهمن مردانی، از برگزیدگان جدید شورای اسلامی مرودشت سینما امید مرودشت و سرعت بخشیدن به ساخت آن پیگیری شد.
شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰
پیگیری ساخت پردیس سینمایی امید مرودشت
مهدی رنجبر در این دیدار یکی از کارکردهای مهم شورای اسلامی و شهرداری را فراهم کردن زیرساخت‌های فرهنگی هنری دانست و گفت: این دو نهاد می‌بایست در کنار عمران و آبادی شهر و رفع مشکلات زیرساختی به فرهنگ و زیرساخت‌های فرهنگی و هنری نیز نگاه ویژه داشته و در این راه گام بردارند.
به گزارش هنرشیراز؛ فروغ هاشمي، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و مسعود كراماتي، شهردار اوز در روز قلم، به ديدار صديق پيرزاد، نويسنده پيشكسوت این شهر رفتند و تلاش‌های وی را پاس داشتند.
جمعه ۱۸ تیر ۱۴۰۰
دیدار فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری با نویسنده پیشکسوت اوز
وی در نخستين كتاب خود به واكاوي يادمانده‌ها در سه بخش خاطرات كودكي و امور فرهنگي، يادداشت‌هاي سفر حج و بازي‌هاي محلي و فرهنگ فولكلور اوز پرداخته بود.
نشست شورای فرهنگ عمومی فارس/
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰
رونمایی از برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی فارس در شهریورماه
شورای فرهنگ عمومی استان فارس با حضور نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی، نماینده ولی فقیه در استان فارس و دیگر مسئولان استانی با دستور کار بررسی برش نقشه مهندسی فرهنگی استان فارس برگزار شد.
رونمایی از کتاب انتظارنامه در نی‌ریز
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰
رونمایی از کتاب انتظارنامه در نی‌ریز
فاطمه فایض، نویسنده کتاب "انتظارنامه" گفت: این کتاب در برگیرنده بیش از ۸۳ رباعی است که از سال ۹۴ تاکنون سروده شده است.
جشنواره بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران
سه شنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۰
داوران بخش «ناظرزاده کرمانی» شناخته شدند؛
نامزدهای جایزه بخش پژوهش جشنواره تئاتر دانشگاهی
داوران بخش «ناظرزاده کرمانی» جشنواره بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران، نامزدهای این جایزه را معرفی کردند.