پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
نتیجه جستجوی کلیدواژه:یادداشت
شهید سید مرتضی آوینی
شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
یادداشتی از محمدمهدی اسدزاده؛
آوینی؛ تئورسین، معلم یا هنرمند انقلاب اسلامی؟!
اگر از دوران روشنفکربازی شهید آوینی (به تعبیر خود شهید آوینی) بگذریم، باید گفت شهید آوینی از رویش‌های خوب انقلاب اسلامی بود. او در پی پیاده‌سازی گفتمان انقلاب اسلامی گام برمی‌داشت و شاید بتوان گفت خواهان کارکرد گفتمانی انقلاب اسلامی است.
یادنامه استاد فرهنگ شریف
دوشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۰
نوشتاری از سعید نیاکوثری؛
یادنامه استاد فرهنگ شریف
ل افشانی او در بوستان هنر و درخششهای هنری اش در طی سالهای ۳۱ تا ۵۶ او را محبوبیتی خاص می بخشید به ویژه آنکه فرهنگ طبعی منیع داشت و مَنِشی کریم و اصالتاً محجوب و متین بود.
جلال ذوالفنون
دوشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۰
نوشتاری از سعید نیاکوثری؛
بزرگداشت استاد ذوالفنون
سعيد نياكوثری
دوشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۰
نوشتاری از سعيد نياكوثری؛
بهاريه ها ، تاملي در نغمات جان فزاي موسيقي ايراني
شكوه بهار ، ترنم لطيف باران ،شكوفه هاي نورسته و نسيمي كه مشام جان را تازه مي كند اگر چه پيش چشم خرد و آئينه انديشه ، ترسيمي گويا از تحول روزگار است و زمزمه اي جانفزا از گذار ايام ،اما ذائقه اهل هنر و طايبه طيب ادب را ترجماني ديگر از اين همه زيبايي است.جلوه هايي كه جز آواز رود و آواي عود هيچ زباني گوياي گفتنش نيست.
دکتر محمد عارف
سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹
یادداشتی از محمد عارف؛
نقدی دربارۀ بسته شدن «مرکز اسناد فرهنگی آسیا»
پس از انتشار خبر انحلال مرکز اسناد فرهنگی آسیا با نیم قرن سابقه به عنوان یک مرکز بین‏المللی که فعالیت‏های گسترده‏ای در حوزه‏های گوناگون فرهنگی داشته و طی چند سال گذشته با شعار صلح پایدار و جهان عاری از خشونت، در معرفی فرهنگ و هنر ایران نقش اساسی داشت، موجی از ناخرسندی ز این تصمیم نابخردانه در رسانه‏های داخلی و خارجی منتشر شد.
بحران هویت
پنج شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۹
یادداشتی از محمدحسین ذوالفقاری‌فرد؛
بحران هویت در نوجوان
به نظر می‌رسد در میان تعاریف اندیشمندان از بحران هویت، جامع‌ترین تعریف به وسیله اریکسون و هم کیشان او ارائه شده است.
داریوش ثمر
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
یادداشتی از داریوش ثمر؛
متعّبد زمستان شیراز باشیم
پیرمردهای تسبیح به دست، در سکوت... پیرزن‌ها در زمزمه و نجوای دعا، مهره‌های درخشان عقیق سرخِ یمنی را روی هم می‌اندازند و انگار با سوی کم چشم‌های‌شان مشتاق‌تر، بیشتر منظره‌ها را می‌خواهند…
شهرسازی
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
یادداشتی از حسین امیرعضدی؛
شهرسازی؛ از نارشته تا فرارشته
امروزه در عصر اطلاعات و در دهه اخیر، شهرسازی را به عنوان یک فرارشته شناسایی می‌کنند. در فرارشته، ما به شهرسازی صرفاً به دید تنظیم‌کننده امور مادی شهرها توجه نمی‌کنیم و در واقع آن را بهبوددهنده کیفیت زندگی می‌دانیم .
برگزاری جشنواره‌ چهارگانه هنری و فرهنگی به مناسبت روز پرستار در آباده
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
برگزاری جشنواره‌ چهارگانه هنری و فرهنگی به مناسبت روز پرستار در آباده
این جشنواره در چهار بخش ادبی شامل دل‌نوشته، شعر و داستان کوتاه، بخش هنری شامل طراحی پوستر، قطعات موسیقی و استنداپ کمدی و تئاتر مونولوگ، بخش تصویری شامل انیمیشن کوتاه و تیزر و بخش رسانه‌ای شامل گزارش خبری و یاداشت تحلیلی، دوست‌داران فرهنگ و هنر را به چالش می‌کشد.