پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
نتیجه جستجوی کلیدواژه:کرونا و شهر من
دیدار اهالی فرهنگ و هنر با امام جمعه مرودشت
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
دیدار اهالی فرهنگ و هنر با امام جمعه مرودشت
رسانه‌ها و مسئولان، باید در راستای اهداف انقلاب، به شناسایی ظرفیت‌های امروز هنر انقلاب اسلامی، شناساندن آنان به مردم و پشتیبانی از آنان گام بردارند.
برگزاری آیین پایانی بخش تک‌بازیگر جشنواره استانی دهه هنر فارس در اوز
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
برگزاری آیین پایانی بخش تک‌بازیگر جشنواره استانی دهه هنر فارس در اوز
روزهای آغاز همه‌گیری بیماری کرونا، آنچه اندیش‌گاه فرهنگ‌وران و هنرمندان را به اندیشه وامی‌داشت، آسیب‌های روحی و روانی پس از کرونا بود. در این زمینه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، از همان آغاز، همه توان و تلاش خود را برای ساخت و تولید برنامه‌هایی بر بسترهای مجازی و الکترونیکی با همکاری هنرمندان و فرهنگوران استان به کارزار آورد، تا بتواند از سویی به آموزش درست زیستن در این دوران و شادابی‌بخشی و امیدآفرینی از سوی دیگر، پویایی و تندرستی روانی مردم را نگه دارد.
بهروز مرامی
شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:
فعالیت سینما و نمایش در شهرهای نارنجی با رعایت پروتکل بهداشتی
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد: سالن های سینما و نمایش در شهرهایی که به تشخیص ستاد مدیریت بیماری کرونای استان از نظر رنگ بندی در محدوده رنگ نارنجی قرار گرفته اند با رعایت شیوه نامه های بهداشتی از قبیل در نظر گرفتن فاصله گذاری و ضدعفونی کردن فضای سالنها قادر به فعالیت هستند.
 تعطیلی نگارخانه ها، سینما و آموزشگاه های هنری؛ کرونا شدت گرفت
چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰
تعطیلی نگارخانه ها، سینما و آموزشگاه های هنری؛ کرونا شدت گرفت
در پی شدت گرفتن کرونا؛ فعالیت نگارخانه ها، سالن های سینما و آموزشگاه های آزاد هنری و سینمایی شیراز و شهرهای قرمز تا اطلاع بعدی متوقف شد.
عبدالصمد سلیمانی
دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰
آغاز هنری نوروز ۱۴۰۰ در مرودشت
بیش از یکسال است که شیوع ویروس کرونا در جامعه، محدودیت‌های زیادی را در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری به وجود آورده است؛ هرچند تلاش این اداره و انجمن‌های فرهنگی و هنری، برای بهره‌گیری از توانمندی‌های فضای مجازی در راستای جبران این محدودیت‌ها با سربلندی بود.
صابر سهرابی
عکس: محمدمهدی اسدزاده
یکشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۰
پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام داشت: در شرایط فعلی و ادامه مبارزه با بیماری کرونا ویروس، در سال ۱۴۰۰ ، اهالی و بزرگان هنرهای نمایشی در روز ملی این هنر ارزشمند، می توانند پیام آور بسیارتاثیر گذاری برای خدمت به بشریت و آگاه سازی باشند.
پویش ثبت خاطرات تلخ و شیرین کرونایی
یکشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۰
انجمن کتاب اوز برگزار می‌کند؛
پویش ثبت خاطرات تلخ و شیرین کرونایی
علاقمندان می‌توانند آثار خود را در پیام‌رسان واتساپ به شماره ۰۹۱۷۴۵۳۲۰۹۴ بفرستند.
فروغ هاشمی
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
یادداشتی از فروغ هاشمی؛
فرصتی که کرونا ایجاد کرد؛ جهانی بدون مرز برای فرهنگ و هنر
کرونا ثابت کرد هر تهدیدی که در این دهکده جهانی و هر گوشه از جهان ایجاد ‌شود، مقابله با آن منجر به تعامل سازنده می‌شود و لازمه این تعامل، همکاری موثر و به دور از برتری جویی و یک جانبه‌ گرایی میان ملت‌هاست.
نمایش «آخرین نامه» در سینما فرهنگ گراش/ عکس: مجید افشار
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹
در راه ماندن «آخرین نامه» در گراش
نمایش «آخرین نامه» که از ۲۹ بهمن‌ماه در سینما فرهنگ گراش به روی صحنه رفته بود، نیز با این افزایش همه‌گیری کرونا، در راستای کنترل همه‌گیری بیماری کرونا، در راه ماند.
آموزشگاه موسیقی شبدیز لامرد  / عکس: محمد هنرپیشه
سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹
نگاهی به آموزشگاه موسیقی شبدیز لامرد
از اساتید این آموزشگاه می توان به آقایان علی غلامی، محمود درخشان، مهندس سعید عابد از شیراز، دکتر مهدی احمدی، احمد کیوان دوست، مجتبی حیاتی ، احمد حسینی و خانم ویدا ظریف اشاره کرد.
گردهمایی خانواده تئاتر استهبان
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹
مسئول انجمن هنرهای نمایشی استهبان: مکان فعالیت اختصاصی می‌خواهیم
استهبان فارس از شهرستان‌های شاخص در زمینه تئاتر است و بر همین اساس مسئول هنرهای نمایشی این منطقه خواستار تامین مکان فعالیت اختصاصی(پلاتو) برای این هنر شد.
هنرکارت
یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
اسامی ارسال شده نوبت دوم و شیوه فعال سازی هنرکارت اعلام شد
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به نکات مهم در خصوص فعال سازی هنر کارت و اسامی نوبت دومی که ارسال شده، اعلام داشت: اهالی فرهنگ، ادب و هنری که در فهرست دوم نیز اسامیشان اعلام شده است هر چه سریعتر در ساعت اداری برای دریافت کارتهای خود به نماینده صندوق اعتباری هنر در اداره کل سرکار خانم هاشمی مراجع کنند.
جشنواره فیلم فجر در شیراز
یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
شیرازی ها بر ۲۴۰۰ صندلی فیلم دیدند؛ جشنواره بیستم با ۳۰ درصد ظرفیت فروش
جشنواره فیلم فجر در شیراز ۲۴۰۰ صندلی را فروخت و بر همین اساس می توانیم بگوییم این اتفاق و در واقع روندی که در جشنواره سی و نهم در تهران رخ داده با توجه به اینکه سینماها تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد از ظرفیت خود را می توانند در معرض فروش قرار دهند، در شیراز نیز این حرکت با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال شکل گیری است.
جدول پخش فیلم در سینما فرهنگ گراش
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
پس از یازده ماه؛ بازگشایی سینمای گراش
سینما فرهنگ گراش که از سوم اسفندماه ۱۳۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود، درهایش را از روز شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ با نمایش سه فیلم به روی علاقه‌مندان گشود.
کتابخانه عمران صالحی در روستای گلاره
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹
یادداشتی از فروغ هاشمی؛
لبخند عمران، یادگار دیوار کتابخانه گلار خواهد ماند
عمران رفت... اما با ساخت این کتابخانه و حضور و اشتیاق کودکان، نوجوانان، بزرگسالان، فعالیت‌های فرهنگی و هنری در جایی که برای خودشان است... و دیگر نیازی به پهن کردن فرش بر روی کوچه و خیابان برای کتابخوانی نیست.