پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
نتیجه جستجوی کلیدواژه:هنرهای تجسمی
مریم همایونی
دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
گفتگو با مریم همایونی؛
۲۸ سال درخشش در عرصه هنر / هنرمند متعهد کیست
مریم همایونی، دبیر ستاد اجرایی بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی فارس و رئیس انجمن خوشنویسی سازمان بسیج هنرمندان این استان است که سابقه ۲۸ ساله در عرصه هنر خوشنویسی دارد. به‌مناسبت فرارسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی، دقایقی با این هنرمند شاخص کشورمان هم‌کلام می‌شویم.
خوشنویسی آیات
یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
ارسال آثار به جشنواره ملی خوشنویسی آیات با شماره آیه/ نیازی به کتابت کل سوره نیست
هنرمندانی که قصد شرکت در جشنواره ملی خوشنویسی آیات ۱۴۰۰ شیراز ویژه نکوداشت میرزا احمد نیریزی را دارند می رساند، دقت نموده و حتما شماره آیاتی را که کتابت می کنند نیز اعلام کنند و بدانند در خلق آثار نیازی به کتابت کل سوره نمی باشد.
خوشنویسی آیات
چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:
جشنواره ملی خوشنویسی آیات برگزار می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از برگزاری جشنواره ملی خوشنویسی آیات، در بزرگداشت میرزا احمد نی‌ریزی، برگزار می‌شود.
رونمایی از ۶ عنوان کتاب کودک و نوجوان در بوانات
دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰
رونمایی از ۶ عنوان کتاب کودک و نوجوان در بوانات
کودکان اگرچه کودکند، جهانی بزرگ و پیچیده دارند. آن‌ها همه چیز را خوب می‌بینند و برای یادگیری و یافتن پاسخ پرسش‌های فراوان خود، آماده هستند. پس اگر پاسخ‌ها و نیازهای‌شان را در کتاب‌ها نیابند، هرگز به سوی کتاب کشیده نخواهند شد.
نمایشگاه شب‌گرد جواد آب‌افکن در نگارخانه اُ گراش
چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰
شب‌گرد جواد آب‌افکن در گراش
دوست‌داران هنر عکاسی به ویژه آسمان شب می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۲ با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از این نمایشگاه دیدن کنند.
 نخستین جلسه ستاد برگزاری و دبیرخانه جشنواره ملی خوشنویسی آیات ویژه بزرگداشت میرزا احمد نیریزی در سال ۱۴۰۰ برگزار شد و در این مسیر اساتیدی همچون، احمد عبدالرضایی، مجید چیز فهم دانشمندیان و فرهاد نصیری شیرازی به عنوان داوران انتخاب شده و بررسی آثار رسیده به جشنواره یاد شده را به مرور آغاز خواهند کرد.
سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۰
معرفی داوران جشنواره ملی خوشنویسی آیات/ بررسی آثار آغاز می شود
نخستین جلسه ستاد برگزاری و دبیرخانه جشنواره ملی خوشنویسی آیات ویژه بزرگداشت میرزا احمد نیریزی در سال ۱۴۰۰ برگزار شد و در این مسیر اساتیدی همچون، احمد عبدالرضایی، مجید چیز فهم دانشمندیان و فرهاد نصیری شیرازی به عنوان داوران انتخاب شده و بررسی آثار رسیده به جشنواره یاد شده را به مرور آغاز خواهند کرد.
آئین پایانی مسابقه عکاسی  پاییز رنگارنگ سروستان
شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۰
آئین پایانی مسابقه عکاسی پاییز رنگارنگ سروستان
این مسابقه در فضای مجازی و با رویکرد تشویق هنرمندان به ثبت و خلق عکس‌های فاخر، تشویق و ترغیب افراد جدید در جامعه،کشف استعدادهای هنر عکاسی شهرستان، ثبت زیبایی‌های طبیعت پاییزی، و... برگزار شد.
بازدید رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از آموزشگاه آزاد هنری میرعماد مرودشت  / عبدالصمد سلیمانی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت در بازدیدهای دوره‌ای خود از مراکز فرهنگی هنری همراه با غلامعلی نوروزی، مسئول دبیرخانه انجمن‌های فرهنگی و هنری، اسماعیل حبیبی، مسئول انجمن خوشنویسی، حسن شکری‌زاده پیشکسوت موسیقی و مدیر آموزشگاه موسیقی عارف، حامد فلاح و حسین ناظمی از انجمن فیلم، عکس و پویانمایی در آموزشگاه میرعماد، یکی از قدیمی‌ترین آموزشگاه‌های این شهرستان حضور یافت.الهام صفایی مدیر آموزشگاه میر عماد
شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۰
بازدید رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از آموزشگاه آزاد هنری میرعماد مرودشت
آموزش‌های تخصصی به ویژه در زمینه هنر، نیاز به ذوق و علاقه دارد تا بتواند متناسب با نیاز علاقمندان، خدمات خود را ارائه و سهم خود را در رشد و گسترش هنرهای هفتگانه ادا نماید.
هادی مظفری
شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۰
اخذ مجور برای نصب هر گونه مجسمه یادمان در اماکن عمومی از سال ۱۴۰۰
دستورالعمل صدور مجور ساخت و نصب مجسمه و یادمان در اماکن عمومی و میدان های شهری، که در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ به همه دستگاه ها و استان ها ابلاغ شده، لازم الاجراست.
پاسداشت هنرمندان و فرهنگوران در مرودشت
چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹
پاسداشت هنرمندان و فرهنگوران در مرودشت
مرودشت امسال توانست، برای نخستین بار در هفتمین جشنواره ملی روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران، از بین ۲۰۰۰ روستا در سراسر کشور، با سه روستا به گام پایانی راه یابد و روستای شهرک ولیعصر بعنوان روستای شایسته تقدیر، برگزیده شود.
برگزاری آزمون‌های مهارت‌سنجی سربازان در کازرون
شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹
برگزاری آزمون‌های مهارت‌سنجی سربازان در کازرون
این سلسله آزمون‌ها به درخواست عقیدتی- سیاسی مرکز آموزشی ۰۷ شهرستان کازرون در راستای اعطای گواهینامه به سربازان وظیفه دارای مهارت‌های فرهنگی و هنری با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کازرون در این مرکز آموزشی برگزار می‌شود.
آغاز کنگره جهانی محمد پیامبر رحمت با حضور سردار یدالله بوعلی، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، عنایت‌الله رحیمی، مهدی جمالی‌نژاد در حرم شاهچراغ/ عکس: احمدرضا مداح
جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۹
آغاز به کار کنگره جهانی محمد، پیامبر رحمت در آینه ادب و هنر
این جنبش به گونه‌ای مدیریت شود که صدای فرهنگ و هنر ایرانی در پاسداشت ساحت پیامبر(ص) در جهان بپیچد و بازتاب آن را در جهان ببینیم.
گشایش نمایشگاه نقاشی ویرانه‌های شهر من اثر ساناز سهرابی در فیروزآباد
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
گشایش نمایشگاه نقاشی ویرانه‌های شهر من در فیروزآباد
در این نمایشگاه ۴۰ تابلو نقاشی اثر ساناز سهرابی، نقاش فیروزآبادی، با بهره‌گیری از سبک بازنمايانه و نيمه انتزاعي به نمایش درآمده‌اند.
تجلیل از برگزیدگان مسابقه نقاشی پرتره حاج قاسم در خرمبید
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
تجلیل از برگزیدگان مسابقه نقاشی پرتره حاج قاسم در خرمبید
در ادامه این مسابقه، ۱۶ نقاشی برگزیده، در نمایشگاهی که همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی برپا شده بود، به نمایش درآمدند.
طبیعت بکر و زیبای روستای دادین کازرون
طبیعت بکر و زیبای روستای دادین کازرون/ عکس: ابراهیم رضایی‌نژاد
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
گزارش تصویری از ابراهیم رضایی‌نژاد؛
طبیعت بهاری اسفند روستای دادین کازرون
روستای دادین، از روستای بسیار زیبای طبیعی کازرون است. دادین روستایی در بخش جره و بالاده شهرستان کازرون، چشمه‌ها و آبگیرهایی است که در بیشتر روزهای سال، آب شیرین در آن‌ها جریان دارد. طبیعت گرمسیری آن به همراه آبگیرها، چشمه‌ها، صخره‌ها و تپه‌های زیبا، این روستا را در شمار روستاهای پذیرای گردشگران طبیعی نشانده است.