پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
نتیجه جستجوی کلیدواژه:صابر سهرابی
کتاب سال
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
با معرفی برگزیدگان نخستین دوره:
جایزه کتاب سال فارس در دستان نویسندگان برتر جای گرفت
برگزیدگان نخستین جایزه کتاب سال استان فارس که با هدف معرفی، تبیین و تشریح فرهنگ جنوب کشور برگزار شد، در شیراز پایتخت کتاب ایران معرفی شدند.
صابر سهرابی
پنج شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹
۲۷ شهریورماه صورت گرفت:
پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به مناسبت روز شعر و ادب فارسی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در پیامی به مناسبت روز شعر و ادب فارسی گفت: بر خود می‌بالیم که در دیار حافظ، سعدی، خواجو، شوریده و... زیسته‌ایم و در هوای شعر و شعور و ادبی که آنان برای‌مان به ارمغان گذاشته‌اند، نفس می‌کشیم.
نشست شهرستان پاسارگارد
پنج شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹
مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس وعده داد:
آمادگی فارس برای جشنواره ای بزرگ در ۱۰ گرایش فرهنگی هنری/ شیراز پایتخت کتاب ایران
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در سفر یک روزه به شهرستان پاسارگاد نوید برپایی جشنواره بزرگ فرهنگی هنری در ۱۰ گرایش متنوع را اعلام داشت و گفت: برآنیم تا در شیراز پایتخت کتاب ایران و دیگر شهرهای فرهنگی این استان ادب پرور، به یمن آثار خلاقانه اهالی هنر و فرهنگوران و رونق بخشیدن فعالیت اساتید و جوانان، جشنواره ای در خور و شایسته اندیشه فاخر اهالی فرهنگ، ادب و هنر، به میدان رقابت آوریم.
صابر سهرابی
پنج شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس:
پرداخت ۷۰ درصدی تسهیلات کرونا در حوزه فرهنگ و هنر فارس
۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصد دولت از طریق صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کمک به فرهنگ و هنر به زودی به اعضای این صندوق پرداخت خواهد شد.
ساماندهی مد و لباس
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
با حضور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور صورت گرفت:
برگزاری دو نشست مهم در زمینه ساماندهی مد و لباس در شیراز
نشست آسیب‌شناسی مد و لباس استان فارس و نیز نشست هم‌اندیشی طراحان و هنرمندان مد و لباس با حضور سیده مرضیه شفاپور، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، بهروز مرامی جدیدی، معاون هنری و سینمایی این اداره کل و نمایندگان اداره صنعت، معدن و تجارت و نیروی انتظامی و همچنین نماینده مؤسسات فرهنگی و هنری مد و لباس فارس برگزار شد.
صابر سهرابی
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس برای روز ملی سینما:
لذت دیدن فیلم در سینما پس از دوران سخت کرونا
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به مناسبت ۲۱ شهریور روز ملی سینما و تاسف بابت شیوع ویروس کرونا و کم رنگ شدن حضور در سالنها در شیراز پایتخت کتاب ایران و دیگر مناطق استان، گفت: استفاده سینما به عنوان دنیای مدرن و در عین حال لذتبخش، وسیله‌ای موثر برای نشان دادن فرهنگ‌ها و اندیشه‌هایی است که شاید به سختی بتوان با زبان روزمره بیان کرد و امیدواریم در دوران پس از کرونا شاهد رونق روز افزون این هنر تاثیر گذار و لذت دیدن فیلم در سینما باشیم.
وداع
سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹
تسلیت به جامعه هنری شیراز:
وداع تلخ با ۲ هنرمند شیرازی در روز تاسوعای حسینی
۸ شهریورماه مصادف با تاسوعای حسینی، جامعه هنری شیراز و فارس وداع تلخی با دو هنرمند ارزشمند تئاتر و هنرهای تجسمی داشت. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پیامهای جداگانه، این ضایعه را به جامعه‌ی هنری فارس تسلیت گفت
نشست انجمن نمایش
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۹
در نشستی مطرح شد:
فعالیت‌های انجمن نمایش فارس شتاب گرفت
فعالیت‌های انجمن نمایش استان فارس باوجود ضربه هایی که کرونا به هنر تئاتر وارد کرده در حال شتاب گرفتن است.
سینما امید
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۹
با یافتن سرمایه‌گذار:
امید به پردیس سینمایی امید مرودشت بازگشت
با یافتن سرمایه‌گذار برای ایجاد پردیس سینمایی امید در شهرستان مرودشت، جانی تازه به این طرح داده شده و امید می رود تا پایان فعالیت دولت این پروژه به نتیجه برسد.
صابر سهرابی
پنج شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۹
طی نشست خبری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس تشریح شد:
گزارش عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه فرهنگ و هنر
صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت در تالار حافظ برگزار شد، گزارش کارکرد فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس را در دولت تدبیر و امید بیان کرد
صابر سهرابی
دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹
طی دو سال گذشته صورت گرفت:
کارنامه متفاوت فارس در حوزه‌های فرهنگ، هنر و مذهب
استان فارس و شهر شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) در حوزه اجرای برنامه‌های قرآنی و نیز برگزاری مراسم‌ فرهنگی و هنری در زمینه‌های مذهبی چه در دین اسلام و چه در حوزه ادیان الهی در دولت تدبیر و امید خوش درخشیده و کارنامه درخوری برجای گذاشته است.
صابر سهرابی
دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹
صابر سهرابی در آئین تجلیل از خبرنگاران حوزه فرهنگ و هنر مطرح کرد:
نتایج طرح جامع مسکن خبرنگاران تا یک ماه دیگر اعلام می‌گردد
صابر سهرابی در آئین تجلیل از خبرنگاران حوزه فرهنگ و هنر فارس گفت: طرح جامع مسکن اصحاب فرهنگ و هنر ویژه خبرنگاران به نتیجه خواهد رسید و در یک ماه آینده نتایج این طرح با جزئیات اعلام می‌گردد.
جشنواره مطبوعات
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
با معرفی برگزیده‌گان بخش حرفه‌ای و ویژه:
اختتامیه سومین دوره جشنواره مطبوعات فارس بدون حضور اصحاب رسانه به صورت مجازی برگزار شد
آیین اختتامیه سومین دوره جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری فارس که به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی و تنها با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، معاونین و تعدادی از برگزیدگان و بدون حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار و با معرفی برگزیدگان هر بخش، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جوایز این دوره به آنها اهدا گردید.
صابر سهرابی
پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خبر داد:
برنامه های بزرگداشت هفته خبرنگار به صورت عادی برگزار نمی شود/ احتمال برگزاری آنلاین اختتامیه جشنواره مطبوعات
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به دلیل محدودیت های کرونایی از تغییر در شرایط برگزاری برنامه های هفته خبرنگار خبر داد و این روز را برای ارج نهادن به آگاهی، دانایی و حقیقت طلبی توصیف کرد و گفت: تمام مسئولان استان در ایام هفته بزرگداشت خبرنگار به دفاتر مربوطه برای ادای احترام سر خواهند زد .
صابر سهرابی
پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
در آستانه روز خبرنگار:
آمار نویدبخش مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در فضای رسانه‌ای فارس
روز خبرنگار بهانه‌ای است برای واکاوی وضعیت مطبوعات و رسانه‌های برخط. به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، رسانه‌ها در این استان طی هفت سال گذشته به‌صورتی شایان توجه رشد کرده‌اند.