پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
نتیجه جستجوی کلیدواژه:سینما
روزنامه اطلاعات ۲ اسفند ۱۳۴۳
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹
برگی از تاریخ؛
اعتراض نماینده جهرم به تهاجم فرهنگی در سال ۱۳۴۳
دختر و پسری که از مدرسه می‌گریزند و به دیدن چنین فیلم‌هایی می‌روند، طپانچه‌کش و چاقوکش و احیانا به صورت هنرپیشه سینما درمی‌آیند و نسل جوان مملکت را به ورطه سقوط می‌کشند.
ابوالفضل بامداد
شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹
آشنایی با هنرمندان فارس؛
ابوالفضل بامداد؛ دستیار کارگردان و بازیگر سریال روزهای ابدی
وی در مستند ایران انار دارد، و تله فیلم محله لب آب، به کارگردانی سید اشرف طباطبایی که از شبکه‌های یک، مرکز فارس و شما پخش شد، نیز باز کرد و در فیلم کوتاه کدر، به کارگردانی ابوذر پاک‌نژاد در جشنواره Rising Sun ژاپن توانست در جایگاه دستیار فیلم‌بردار بدرخشد.
جشنواره فیلم فجر در شیراز
یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
شیرازی ها بر ۲۴۰۰ صندلی فیلم دیدند؛ جشنواره بیستم با ۳۰ درصد ظرفیت فروش
جشنواره فیلم فجر در شیراز ۲۴۰۰ صندلی را فروخت و بر همین اساس می توانیم بگوییم این اتفاق و در واقع روندی که در جشنواره سی و نهم در تهران رخ داده با توجه به اینکه سینماها تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد از ظرفیت خود را می توانند در معرض فروش قرار دهند، در شیراز نیز این حرکت با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال شکل گیری است.
جدول پخش فیلم در سینما فرهنگ گراش
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
پس از یازده ماه؛ بازگشایی سینمای گراش
سینما فرهنگ گراش که از سوم اسفندماه ۱۳۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود، درهایش را از روز شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ با نمایش سه فیلم به روی علاقه‌مندان گشود.
جشنواره فیلم فجر بهمن ماه ۱۳۹۸ 
تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس
عکس: محمدمهدی اسدزاده
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
قفل ویروسی بر در سینماهای شیراز
ینماهای شیراز پس از حدود یک سال، با تغییر وضعیت شیوع ویروس کرونا، براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، مجوز بازگشایی گرفتند؛ با این حال، سینماداران بخش خصوصی تمایلی برای بازگشایی ندارند و حوزه هنری فارس نیز تنها با دو سالن فعالیت می‌کند.
سینما
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
به مناسبت روز ملی سینما در فارس؛
بازگشایی سینماهای فارس در وضعیت نامشخص/پایان باز سینماهای تعطیل
بازگشایی سالن‌های سینمای استان فارس در وضعیت نامشخصی قرار دارد گرچه بسیاری از مشاغل فعالیت خود را از سر گرفتند.
صابر سهرابی
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس برای روز ملی سینما:
لذت دیدن فیلم در سینما پس از دوران سخت کرونا
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به مناسبت ۲۱ شهریور روز ملی سینما و تاسف بابت شیوع ویروس کرونا و کم رنگ شدن حضور در سالنها در شیراز پایتخت کتاب ایران و دیگر مناطق استان، گفت: استفاده سینما به عنوان دنیای مدرن و در عین حال لذتبخش، وسیله‌ای موثر برای نشان دادن فرهنگ‌ها و اندیشه‌هایی است که شاید به سختی بتوان با زبان روزمره بیان کرد و امیدواریم در دوران پس از کرونا شاهد رونق روز افزون این هنر تاثیر گذار و لذت دیدن فیلم در سینما باشیم.
سینما پیام کازرون
جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹
به مناسبت ۲۱ شهریور روز سینما؛ مروری تحلیلی بر وقایع دو دهه اخیر سینماهای کازرون
کازرون، سینماهای تعطیل و تدبیری که نیست
شروع دهه نود بود و نفس های سینما پیام به شماره افتاده بود. مسئولین سینما پیام به شکلی پارادوکسیکال، عبرت آموز و تاریخی در دهانه ورودی سینما، سی دی فروشی باز کرده بودند. عوض شدن پرده سینما حالتی رفع تکلیفانه پیدا کرده بود. پرده دیر به دیر عوض می شد و طی مدتی که فیلم روی پرده سینما پیام بود، انگشت شمار به پخش در می آمد.
روح الله رنجبری
جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹
در گفتگوی اختصاصی هنرشیراز با مدیرگروه سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس مطرح شد:
سهم ناچیز شهرستان‌ها از سالن‌های سینمایی/در شرایط کرونا بازگشایی سینماها مقرون به صرفه نیست
مدیرگروه سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری هنرشیراز به مناسبت ۲۱ شهریورماه روز ملی سینما گفت: از ۳۱ سالن سینما و مجتمع فرهنگی و هنری، ۲۲ سالن در شیراز و تنها ۹ سالن در شهرستان‌ها قرار دارند.
شهر خلاق هنر
سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹
در سه حوزه فرهنگی و هنری:
سه شهر فارس راهی مرحله نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر شدند
خنج، شیراز و اوز از استان فارس در جمع راه‌یافتگان در مرحله نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر قرار گرفتند.
سینما امید
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۹
با یافتن سرمایه‌گذار:
امید به پردیس سینمایی امید مرودشت بازگشت
با یافتن سرمایه‌گذار برای ایجاد پردیس سینمایی امید در شهرستان مرودشت، جانی تازه به این طرح داده شده و امید می رود تا پایان فعالیت دولت این پروژه به نتیجه برسد.
اسماعیل سعیدیان
یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹
نقد و نظر:
هنر و آسیب های اجتماعی
هنر مقوله‌ی گسترده‌ای است؛ که می‌توان از انواع هنرهایی که هر کدام به اَنحای مختلف روی افراد و ذهن آن‌ها تأثیر خواهند گذاشت، تئاتر و نمایش، فیلم، عکاسی، موسیقی، شعر، ادبیات، نقاشی و... را نام برد که همگی قادر هستند در زمینه کمک به کاهش جرم و جنایت و آسیب‌های اجتماعی تأثیرگذار واقع شوند. از آنجا که هنر بر تفکر، احساس و عاطفه مخاطبش تأثیر می‌گذارد، می‌توان آن را مهم‌ترین محرک در تصمیم‌گیری و جهت‌دهی برشمرد و در خصوص بحث حاضر، در "پیشگیری" از جرم بسیار موثر عمل خواهد کرد. کارشناسان به نتیجه رسیده‌اند جوامعی که اُنس و رابطه بیشتری با هنر داشته‌‌اند، جامعه‌ی سالم‌تری از نظر وقوع جرم هستند.
محمدجواد پوست پرداز
یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹
کارگردان صدا و سیمای فارس در گفتگو با هنرشیراز:
حمایت نباید منجر به محدودیت نویسنده و فیلم‌ساز شود
محمدجواد پوست‌پرداز، کارگردان هنری صدا و سیمای مرکز فارس، فیلم‌ساز و مدرس دانشگاه در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری هنرشیراز گفت: باید به هنرمند اجازه داد تا پرواز سیال ذهن را بتواند در کارهایش به نوعی پیاده کند. یعنی اجازه دهیم که آزادانه فکر کند و در چهارچوبی که می خواهد بنویسد. چارچوب را ما برایش مشخص نکنیم و بگذاریم چارچوب باورهای خودش باشد؛ بگذاریم چارچوب ذهنیت‌های خودش باشد
سینما
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
گزارش:
حذف رانت‌های انحصاری در سینماهای فارس؛ گامی مهم در مسیر توسعه فرهنگی سومین حرم اهل بیت(ع)
رانت‌های انحصاری در عرصه‌های مختلف فرهنگی، چگونگی عملکرد برخی نهادها در جلسات شش دستگاه، پررنگ بودن نگاه تجاری در مجموعه‌های فرهنگی از موانعی است که فراهم شدن مقدمات و ریل گذاری این مسیر را به تعویق انداخته است.