پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
نتیجه جستجوی کلیدواژه:انجمن هنرهای نمایشی فارس
نمایش «آخرین نامه» در سینما فرهنگ گراش/ عکس: مجید افشار
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹
در راه ماندن «آخرین نامه» در گراش
نمایش «آخرین نامه» که از ۲۹ بهمن‌ماه در سینما فرهنگ گراش به روی صحنه رفته بود، نیز با این افزایش همه‌گیری کرونا، در راستای کنترل همه‌گیری بیماری کرونا، در راه ماند.
کتاب «افسانه رستا»، نمایشنامه‌ای از «فرشاد فرشته‌حکمت»
یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹
شایستگان تقدیر کتاب سال ایران، پذیرای نویسنده کازرون
این کتاب را نزدیک به ۱۴ سال پیش برای ساخت یک پویانمایی بلند سینمایی نوشتم؛ هرچند پاسخی که بارها شنیدیم این بود که از توان سینمای ایران به دلیل حجم پروداکشن و بودجه‌ای که می‌خواهد، بیرون است.
 گروه نمایش آفتابگردون مرودشت
پنج شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹
جشنواره جهانی ستاره‌های صحنه کرمان پذیرای گروه نمایش آفتابگردون مرودشت
گروه نمایش آفتابگردون مرودشت به بخش پایانی چهارمین جشنواره بین‌المللی ستاره‌های صحنه کرمان راه یافت.
توزیع هنرکارت در مرودشت
پنج شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹
توزیع هنرکارت در مرودشت
هنرمندانی که تا کنون هنر کارت خود را گرفته‌اند: سیده زهرا حسینی، مسعود زارع، امین زارع، علی مرادی، مهدی زارع، ابوذر عمادی، صمد صفایی، مسعود احمدی، امین روزطگار، سعید زارع، عاطفه زارع، لیلا همایون، کاظم فلاحی، محمدحسن صفرزاده، اسماعیل حبیبی، بصیرت اکبری و مرجان میرزایی
دکتر محمد عارف
سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹
یادداشتی از محمد عارف؛
نقدی دربارۀ بسته شدن «مرکز اسناد فرهنگی آسیا»
پس از انتشار خبر انحلال مرکز اسناد فرهنگی آسیا با نیم قرن سابقه به عنوان یک مرکز بین‏المللی که فعالیت‏های گسترده‏ای در حوزه‏های گوناگون فرهنگی داشته و طی چند سال گذشته با شعار صلح پایدار و جهان عاری از خشونت، در معرفی فرهنگ و هنر ایران نقش اساسی داشت، موجی از ناخرسندی ز این تصمیم نابخردانه در رسانه‏های داخلی و خارجی منتشر شد.
جشنواره تولیدات رادیویی گریش بانگ گراش/ داوران اصلی: کیوان عسکری، میلاد نورانی، اسماعیل حسین‌زاده، بهشید نورانی/ داوران بخش رضوی: مسعود فرخ‌زاده و پویا کنگاوری
یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹
معرفی دو هیات داوری سومین جشنواره گریش‌بانگ گراش
این گزینش‌ها نشان‌دهنده‌ی ارزشی است که دست‌اندرکاران جشنواره برای تولیدات رضوی در بخش ویژه قایل هستند. در این بخش آثار قابل توجهی به دبیرخانه فرستاده شده است، و ما نیاز دیدیم داوری این بخش را جداگانه انجام بدهیم.
پایان جشنواره کشوری تئاتر پسامهر با یاد فرهاد تنها
شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹
پایان جشنواره کشوری تئاتر پسامهر با یاد فرهاد تنها
در چهار روز برگزاری (۲۱ تا ۲۴ بهمن ۹۹) این رویداد فرهنگی، محمود پاک‌نیت، اصغر همت، اصغر پیران، نادر شهسواری، علی‌نقی رزاقی، نوید جعفری و منوچهر محسنی از این هنرمند یاد کردند.
ابوالفضل بامداد
شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹
آشنایی با هنرمندان فارس؛
ابوالفضل بامداد؛ دستیار کارگردان و بازیگر سریال روزهای ابدی
وی در مستند ایران انار دارد، و تله فیلم محله لب آب، به کارگردانی سید اشرف طباطبایی که از شبکه‌های یک، مرکز فارس و شما پخش شد، نیز باز کرد و در فیلم کوتاه کدر، به کارگردانی ابوذر پاک‌نژاد در جشنواره Rising Sun ژاپن توانست در جایگاه دستیار فیلم‌بردار بدرخشد.
سلیمان شریفی در جشنواره انقلاب در فیروزآباد
پنج شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۹
برگزاری جشنواره انقلاب در فیروزآباد
هنرمندان در نگهداری و انتقال آرمان‌ها، ارزش‌ها و دستاوردهاي انقلاب اسلامي به جامعه، به ویژه جوانان جایگاه ویژه‌ای داشته و دارند؛ زيرا با بهره‌گیری از هنر، پیام‌های فرهنگي و هنري، مي‌توانند آرمان‌ها و انديشه‌هاي امام و انقلاب را ماندگار كنند.
برگزاری آزمون‌های مهارت‌سنجی سربازان وظیفه در کازرون
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹
برگزاری آزمون‌های مهارت‌سنجی سربازان وظیفه در کازرون
در پایان به پذیرفته‌شدگان هر رشته، گواهینامه تأیید مهارت داده خواهد شد.
گردهمایی خانواده تئاتر استهبان
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹
مسئول انجمن هنرهای نمایشی استهبان: مکان فعالیت اختصاصی می‌خواهیم
استهبان فارس از شهرستان‌های شاخص در زمینه تئاتر است و بر همین اساس مسئول هنرهای نمایشی این منطقه خواستار تامین مکان فعالیت اختصاصی(پلاتو) برای این هنر شد.
 دونوازی دف و نی را مجید فرهمندی و محمدرضا جوهری هنرمندان انجمن موسیقی استهبان
دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹
تجلیل از برگزیدگان جشنواره موسیقی آوای باران و جشنواره داستان یلداستان
با موسیقی، از خشم به آرامش می‌رسیم و از غم به شادی و پرواضح است که موسیقی زبان عمومی ملت‌هاست که می‌تواند احساسات و عواطف را دراختیار خود بگیرد و در زمان‌های مختلف می‌تواند مورد استفاده باشد.
جشن انقلاب برای بچه‌های کار در مرودشت
دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹
جشن انقلاب برای بچه‌های کار در مرودشت
این ویژه‌برنامه شاداب و سرگرم‌کننده با هنرنمایی هنرمندان گروه آفتابگردون به سرپرستی مهدی زارع با همکاری اداره بهزیستی و مؤسسه خیریه آفرینش مرودشت برای بچه‌های کار و خانواده‌های آنان و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد.
هنرکارت
یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
اسامی ارسال شده نوبت دوم و شیوه فعال سازی هنرکارت اعلام شد
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به نکات مهم در خصوص فعال سازی هنر کارت و اسامی نوبت دومی که ارسال شده، اعلام داشت: اهالی فرهنگ، ادب و هنری که در فهرست دوم نیز اسامیشان اعلام شده است هر چه سریعتر در ساعت اداری برای دریافت کارتهای خود به نماینده صندوق اعتباری هنر در اداره کل سرکار خانم هاشمی مراجع کنند.
احترام هنرمندان به شهدا در شهر سیدان مرودشت
یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
احترام هنرمندان به شهدا در شهر سیدان مرودشت
شهیدان، هنرمندانی تاریخ‌ساز و فرهنگ‌ساز هستند که هنر خود را با ازخودگذشتگی در پاسداری از هویت ملی و مذهبی، مانا و جاودانه کردند و نه تنها یادگارشان هیچگاه کهنه نخواهد شد، که هر روز ارزش آنان که سرمایه‌های فرهنگی مردم ما هستند، بیشتر می‌شود.